ptelefon    -    (+48) 530 377 071

Nocne karykatury

Kiedy w snach przychodzą do nas znajomi, dotknięci są palcem szaleństwa. Jest w nich coś dziwnego, niepokojącego, czasem obłąkańczo zabawnego. Być może mieszają się w nich cechy różnych ludzi, może nie rozpoznajemy w nich nikogo konkretnego zawsze jednak możemy być zaskoczeni ich zachowaniem. To przekonanie chodziło za nami od dawna, jednak ciężko je było wytłumaczyć tym, których szalone alter ega odwiedzały nas w nocy. Rozwiązaniem był cykl zdjęciowy, który pozostawał jednak jedynie w sferach marzeń, zostawiony “na później”.

Pomysł znalazł swoją realizację niespodziewanie, kiedy Kasia Miernik, właścicielka galerii MOIA ZONA, zaprosiła nasze studiu do siebie na noc galerii. Zbudowaliśmy przenośne atelier, rozstawiliśmy skrzynie z zebranymi wśród znajomych rekwizytami, opowiedzieliśmy o naszym pomyśle gościom i pozwoliliśmy im przebrać się wedle własnego pomysłu, zmieniając swój codzienny wygląd.

Tej nocy powstały dziesiątki portretów i nasz nowy cykl, który kontynuowaliśmy jeszcze przez kilka miesięcy, zarówno z własnej, wewnętrznej potrzeby, jak i na prośbę naszych gości, którzy mieli okazję zobaczyć wcześniejsze prace.