ptelefon    -    (+48) 530 377 071

ODDycham WROCławiem

„ODDycham WROcławiem” to dwa lata pracy, połączonej z poznawaniem naszych bohaterów. W mediach klasycznych, społecznościowych i pocztą pantoflową rozesłaliśmy wieści, że zapraszamy do atelier każdego, kto chciałby nam coś o sobie powiedzieć i dać się uwiecznić. Liczba chętnych przekroczyła oczekiwania. Wrocław, przez pryzmat osób tu przebywających, ma przecież do opowiedzenia milion różnych historii, a każda z tych osób ma pracę, pasję lub wewnętrzną potrzebę, którą można spróbować uchwycić. Z pytań i niepewności powstał projekt ODDycham WROcławiem, trzy różne spojrzenia na każdego z bohaterów, zamknięte w oszczędnym, literacko-fotograficznym tryptyku. Niemal niezauważenie, niedawni nieznajomi z ulic Wrocławia stali się częścią naszego życia.

Wszystkie osoby, które pojawiły się w projekcie miały styczność z Wrocławiem. Dopuszczaliśmy każdą możliwą kombinację. Były osoby, które się tutaj urodziły i planują się tutaj zestarzeć. Były osoby, które przybyły tutaj tylko na chwilę, tylko po to, aby zdobyć wykształcenie, zaprezentować swoją sztukę lub zwiedzić miasto. A po tym wszystkim wrócić do siebie.

Chodząc ulicami naszego miasta, mijając obcych ludzi nadal zadajemy sobie pytania kim są, czym się zajmują i czym potrafiliby nas zaskoczyć? Mimo iż projekt był realizowany w latach 2015-2016, nadal zdarza nam się opublikować sylwetki osób, które zachwyciły nas swoim wnętrzem.

galeria

Prezentowane zdjęcia są tylko skromnym wyborem, resztę obejrzeć można na stronie ODDycham WROCławiem